XIV TALLINN DESIGN FESTIVAL
16.09.—22.09.2019  
FUTURE MATERIALS






Jaga üritust

Näitus: Tuleviku materjalid 

16.09.–22.09.
E-L 12-20, P 12-18

@ Noblessneri Valukoda, Peetri 10, 10411 Tallinn, Estonia

"Tuleviku materjalid" näituse ametlik avamine
E 16.09, kell 18.00
E
sineb: Alissa Šnaider 
Hind 0€

Rahvusvaheline näitus “Tuleviku materjalid”

koondab kolme maa, Hollandi, Ungari ja Eesti, uute materjalide põhist ekspositsiooni. 

___


Materials’ Future Life

Hollandi disainerid, kunstnikud, teadlased ja tootjad võtsid selle teema väljakutsena ning tutvustavad erinevaid materjale ja tooteid, mis on loodud nii looduslikest materjalidest, kui looduslike materjali jääkidest ja kõrvalsaadustest. Igal neist on oma uus esteetika. 

Kuraator: Simone de Waart




Hungarian Designers in Search of Sustainability – Textile and Fabric Innovations

Ungari väljapaneku eesmärk on tutvustada kõrgtehnoloogiliste rõivaste, intelligentse rõivadisaini, taimse tooraine, tekstiiliinnovatsioonide ja tulevase moetööstuse kujundajate suundumusi. Uuenduslike tehnoloogiate valik kasvab pidevalt ja selle rakendusala on ilmselt tunginud Ungari disainerite tööriistadesse. 

Kuraator: Fanny Fazekas





Material I

Eesti ekspositsioon toob kokku teadlaste, ettevõtete, disainerite ja arhitektide poolt arendatud materjalid. Näitus avab, kuidas on keskkonnakriisis muutumas ressursi ja materjaliloome tähendus. Distsipliinide üleselt uurivad autorid, kuidas võiks tulevikus kasutada utiil materjale, mida saame õppida pärandtehnoloogiatest ja looduses leiduvast, kuidas rakendada biotehnoloogia võimalusi ning milliseid kõrgtehnoloogilisi materjale valmistatakse nano skaalal.

Koostajad: Annika Kaldoja, Kärt Ojavee, Marie Vinter (Stuudio Aine)





___


FUTURE LIFE OF MATERIALS 

Praegusel antropotseeniajastul ei keerle tulevik enam üht elutsüklit kestvate toodete ümber. Mis juhtub materjalidega, kui toode on oma aja ära elanud? Või millal lõpeb toote kasutusaeg? Mis saab selliste materjalidega, mis on täiesti kastuskõlbulikud, ent ei vasta tootja või tarbija kvaliteedinõudmistele? Üks tänapäeva tootmise puudusi on see, et osa materjale on kasutamiseks sobimatud, tekitades juurde märkimisväärse koguse jäätmeid.

Lähitulevikus sunnivad ringmajanduse mudel ning soov kestliku keskkonna olemasolu järele meid arvestama kõiki tekkinud jäätmevoogusid ning nägema neis “uusi” materjale ja tooraineallikaid.

Viimasel kümnendil on disainerid ammutanud sellest omajagu väljakutset esitavast teemast inspiratsiooni ning pakkunud uusi lahendusi, tootmisprotsesse ja -põhimõtteid, mis määravad ka uue esteetilise standardi. Meil on heameel esitleda valikut materjale ja tooteid, mis tutvustavad disainerite, ettevõtjate, teadlaste, käsitöömeistrite ja tootjate nägemust. Veelgi tähtsam on see, et need demonstreerivad koostööd kõigi osapoolte vahel, mis paneb aluse uutmoodi lähenemisele ja on teerajajaks uute ärimudelite loomisel.

Heitke pilk tuntud kaubamärkidele ning eksperimentaalsematele töödele tekstiilide, rõivaste, sisekujundus- ja ehitusmaterjalide vallas. Uudistage, kuidas on taasloodud ja taasmõtestatud nii tarbimisjärgseid tööstusjääke kui ka looduse ja inimese tehtud materjalide kõrvalsaaduseid. Igaühel neist oma murrangulise iseloomuga lugu ja esteetika.

Näituse kuraator on Simone de Waart, kujundus Material Sense. Tänud Disainiööle koostöö ja kutse eest osaleda näitusel “Future Materials”.