XIV TALLINN DESIGN FESTIVAL
16.09.—22.09.2019  
FUTURE MATERIALS
D_O_M: rõivabränd SUSIMUSTD_O_M: rõivabränd ANU RIEBERG


D_O_M: rõivabränd SEASONED TRAVELER

Jaga üritust

Rõivadisainietendus D_O_M – DISAIN ON MOES

19.09. kell 19.00

@ Noblessner Shipyard (Allveelaeva 4, Tallinn)
19.09. kell 18.00 uksed avatud
kell 19.00- 20.00 etendus

Pilet saadaval SIIN!
Hind 15€

Disainiöö omanäolisel moeetendusel D_O_M – DISAIN ON MOES eksponeeritakse kontseptuaalse vaatemängu kaudu rõivad, mille loomisele on pühendutud otsekui disainilahendusele, disaintootele. Rõivas, see kehale kõikse lähemal olev argine tarbeese, on määrava rolliga inimese tervisliku seisundi, liikumisvabaduse, turvalisuse, üldise heaolu osas. Elamusliku lavastuse jooksul avanevad brändide sisu, nägu ja tegu. Oma loomingut esitlevad Eesti päritolu ambitsioonikad tegijaid, kes otsivad alati järjest kaasaegsemaid lahendusi rõivaste valmistamisel ning püüdlevad ülima kvaliteedi poole igas aspektis. Need on rõivad, mis kestavad ning mida tasub parandada ja pärandada.

D_O_M produtsent Piret Mägi
Lavastaja Anni Zupping
Heliline atmosfäär Kenn-Eerik Kann
Valguskunstnik Reelika Palk
Visuaalid Carmen Seljamaa
Videod Liis Mutli
Soengud KEVIN.MURPHY
Make-up The Body Shop
Tänud Liviko Crafters

D_O_M: rõivabränd SUSIMUST
Susimust on uus naiste spordiriiete bränd, mis ühendab aktiivse elu riietes funktsionaalsuse hea disainiga. Susimusta põhjamaiselt karge ja tugevalt minimalistliku disainikeele taga on peensusteni väljatöötatud istuvus ja tulevikku vaatavad kõrgtehnoloogilised kangad, mis valitud toetama kandjat liikumises. Esma-kollektsioon täiendavad looduse ürgsest jõust inspireeritud originaalprindid. Kõik algab ja lõpeb naisega – Susimust loob riideid naise kehale, pakkudes ka spetsiaalseid suurusi pikemat kasvu naistele. Susimust peab tähtsaks kasutatavate materjalide jätkusuutlikkust. Uue, juba aasta lõpus valmiva kollektsiooni kangad on kootud taaskasutatud kiust ja orgaanilisest puuvillast. Lavastuses osalevad tegevsportlased ning elukutselised tantsijad. Lavastaja Joonas Tagel.

D_O_M: rõivabränd ANU RIEBERG 
Anu Rieberg on Eesti moebränd, mille disainid on inspireeritud traditsioonilisest jaapani rõivast ning keskenduvad mugavusele. Unisex-lõikeid ja jääkideta disaini printsiipi järgides on brändi missioon luua rõivaid, mis sobivad nii tava- kui ka pidulikeks olukordadeks

D_O_M: rõivabränd SEASONED TRAVELER 
Seasoned Traveler parka looja ja disainer Jaanus Vahtra on fimide pärjatud kostüümikunstnik. Meie laiuskraadil filmimine on kaugel Hollywoodi glämmist. See on olelusvõitlus, kus ellu jäävad need, kes oskavad end õigesti riidesse panna. Temperatuur tõuseb harva üle 12 kraadi, võttepäev on täidetud kümnete duublitega, ja sa pead seisma tunde lõikava kirdetuule käes. Hiirvaikselt. See parka on ühtaegu nii funktsionaalne kui ka elegantne. Miski, mis oleks kodus kõikjal. Rabarajast suurlinna peatänavani. Maksimaalne kvaliteet valitseb nii tehnoloogias kui kangastevalikus.