Rahvusvaheline konverents: "Tuleviku materjalid"
19.09.2019 kell 10.00-16.00
@ Noblessneri Valukoda, Lessneri saal (Peetri 10, 10411 Tallinn)
_____________________________________________________________________
Disainiöö konverents "Tuleviku materjalid" toob kuulajateni lugusid sellest, kuidas teadus disain, kunst ja tootmine omavahel tänapäeval põimunud on. Planeedi jätkusuutliku elukeskkonna säilitamiseks on ühiskonnal tekkinud vajadus ümber mõtestada materjalide omadused ning mõju ümbritsevale – seega omab erilist tähtsust uute materjalide teadus- ja arendustöö ning eksisteerivate materjalide ümbertöötlemine ja taaskasutus. Konverentsil esinevad pikaajalist kogemust omavad eksperdid Hollandist, Suurbritanniast, Eestist - Simone de Waart, Zoe Powell, studio AINE (Annika Kaldoj, Kärt Ojavee, Marie Vinter), Bastian Beyer, Pirjo Kääriäinen, Reet Aus ja Riina Õun.
Registreerimine siin!
early bird 39 € / late bird 49 €
Esinejate tutvustus:
Simone de Waart on tööstusdisaini ja disainjuhtimise taustaga. Ta on lõpetanud Hollandi Disainiakadeemia materjalidisainerina. 2002 asutas ta firma nimega Material Sense, kus töötab materjalieksperdi ja loomingulise direktorina. 2005 sündis Sister Foundation Material Sense LAB, mille eesmärk on ühendada disain, teadustegevus, haridus ja tööstus ning innustada uute materjalide loomist. Et jätkusuutlikus ühiskonnas luua uutele rakendustele väärtust, populariseerib Simone de Waart ideed alustada disainiprotsessi materjalide ja nende kasutamisviisi valimisest. Õpetamist peab Simone de Waart disainis kasutatavate materjalide aina kiiremini arenevas maailmas oluliseks ülesandeks.
Riina Õun on nahkaksessuaaride disainer ja teostaja ning rätsepatööna käsitsi valmistatud luksuslike nahkkinnaste brändi Riina O juht. Uudishimu uute materjalide vastu viis Riina Londoni Central Saint Martins’isse tulevikumaterjalide kursusele. 2019. aasta algusest on ta resideeruv materjaliuurija Green Labis Londonis.
Reet Aus on doktorikraadiga moedisainer ja keskkonnaaktivist. Mässaja, kelle asutatud on REET AUS COLLECTION® ja THE UPSHIRT®. Ta on teerajaja, kelle südameasjaks on viia moetööstusesse väärtustav taaskasutus, upcycling, ka on ta töötanud välja UPMADE® sertifikaadi, et jagada brändidele ja tehastele oma teadmisi ja oskusi upcycling meetodist.
Zoë Powell on tekstiilide ja biomaterjalide uurija ja töötubade korraldaja. Alates 2008. aastast on ta seotud rahvusvaheliste tellimustööde ja projektidega erinevates valdkondades, sealhulgas kunst, mood ja sisekujundus. Tema tööd keskenduvad ressursside loovale kasutamisele, ringdisaini strateegiatele ning nii digitaalsetele kui ka käsitsi teostatavatele tootmismeetoditele.
Pirjo Kääriäinen on disainiala professionaal ja disainielu korraldaja, kes töötab Praktika Professorina alal kus disain ja materjaliteadus omavahel kokku puutuvad. Alates 2011. aastast on ta Aalto Ülikoolis loonud – sillana keemiatehnoloogia ja disaini vahel – interdistsiplinaarse koostööplatvormi nimega CHEMARTS, keskendudes eelkõige biopõhiste materjalide uurimisele ja loomisele.
Bastian Beyer on Londoni arhitekt ja teadur. Oma töös uurib ta fiibripõhiseid materjalisüsteeme, nende struktuuri ja valmistamist arhitektuuri ja disaini kontekstis. Ta on õppinud arhitektuuri Münchenis (Rakendusteaduste Ülikoolis) ja Berliinis (Kunstiülikoolis). ArcInTex Marie Curie uurimisstipendiumi raames lõpetas ta Londoni Royal College of Art’is hiljuti oma doktoritöö, milles uuris fiibripõhisel subtsraadil loodud biokilede ja biopõhiste materjalide struktuuri- ja reaktsiooniomadusi reactive properties. Tema interdistsiplinaarse töö fookus on piiritleda uurimistöö ja praktika omavaheline sünergia ning kasutada seda uute materjalide ja disainistrateegiate loomisel.
"Materjal I” koostajad Annika Kaldoja, Kärt Ojavee ja Marie Vinter moodustavad stuudio Aine. Ühine uurimuslik loometöö keskendub keskkonnatundlikele materjalidele, materjalialasele teavitustööle ja valdkondade ülese võrgustiku loomisele. Stuudio on edasiarendus Eesti Kunstiakadeemias ühiselt välja töötatud bio-põhistele materjalidele keskendunud õppeainest.
Konverentsi eelneval päeval toimub 2 praktilist materjali töötuba lektorite juhendamisel.
1) TÖÖTUBA: TULEVIKU BIOMATERJALID
18.09 kell 12-15
18.09 kell 15.30-17.00